Witamy w 17. tomie "Rose+Croix Journal"!

Przez lata wiele osób na całym świecie przyczyniło się do sukcesu tego czasopisma, w tym nasi autorzy, recenzenci, redaktorzy, tłumacze, korektorzy, a co najważniejsze, każdy czytelnik Rose+Croix Journal. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział!

W tym numerze znalazły się następujące referaty:

"Rozumienie pism mistycznych Jacoba Boehme poprzez fizykę współczesną" Christopher Eriksson, PhD

"William Shakespeare i doświadczenia edukacyjne Jakuba Boehme: Doświadczalne uczenie się i wykorzystanie alegorii w poszukiwaniu lepszego siebie" Christopher Eriksson, PhD

"Wielka klepsydra czasu" Roger Franz, MS

"Kartografie duszy: wyzwania dla ezoteryki" Lee Irwin, PhD

"Porównanie dwóch reprezentatywnych mitów o stworzeniu i ich nieświadomego wpływu na ludzką świadomość, przekonania i wartości" Cindy John, MS, i Frank Hutchinson, EdD

Mamy nadzieję, że artykuły zawarte w tym tomie zainspirują Cię do rozważenia znanych i nowych tematów w nowy sposób.

Mamy przyjemność zaoferować dwa referaty autorstwa Christophera Erikssona, doktora, na temat pism Jacoba Boehme (1575 - 1624), niemieckiego mistyka. Pierwszy bada koncepcje Boehme w odniesieniu do współczesnej fizyki, a drugi analizuje mistyczne podróże Williama Szekspira (1564 - 1616) i Boehme w odniesieniu do współczesnej teorii uczenia się przez doświadczenie. Są to ludzie obecnie uznawani za znaczących luminarzy swojej epoki, współcześni sobie, którzy na swoich indywidualnych ścieżkach życia szukali swojego lepszego ja, swojego połączenia z boskim wnętrzem.

W "Wielkiej klepsydrze czasu" Roger Franz, oferuje nam wgląd w naukę o wibracjach, cyklach i pomiarach czasu, a także dostarcza wizualnego instrumentu, który wzmocni naszą kontemplację tajemnic czasu i natury bytu.

Zapraszamy również do uważnego przeczytania "Kartografii duszy" autorstwa dr Lee Irwina. Jego artykuł to podróż przez czasy i kultury, która dostarcza map tego, jak różne ludy interpretowały naturę duszy, szczególnie poprzez raporty tych, którzy mieli doświadczenia bliskie śmierci. Następnie używa tych szerokich map duszy, aby przedstawić argumenty za studiami ezoterycznymi jako niezbędnymi do zrozumienia całej istoty człowieka.

Wreszcie Cindy John i Frank Hutchinson rzucają nam wyzwanie zbadania nieświadomych wpływów kosmogonii stworzenia, analizując władzę, jaką mity mają nie tylko nad wartościami kulturowymi, ale także nad naszym indywidualnym sposobem bycia w świecie.

Wszystkie prace zawarte w tegorocznym tomie rozważają na swój sposób, w jaki sposób dusza reprezentuje istotną część naszego indywidualnego "ja", gdy rozwija się ono w ludzkiej podróży przez czasoprzestrzeń. Proszę koniecznie zapoznać się z analizą okładki książki Johna Williama Waterhouse'a "The Soul of the Rose" (1908), aby pogłębić swoją ocenę i koncepcję prezentowanych tu prac.

Wszystkie te prace z powodzeniem badają swoje dziedziny, jak również transdyscyplinarne tematy, co poszerza nasze zrozumienie otaczających nas praw naturalnych. Abstrakty do każdego z referatów są opublikowane w języku angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim i hiszpańskim. [Tu można zapoznać się z ich polskim tłumaczeniem.]

Na stronie internetowej czasopisma znajdują się również narzędzia do wyszukiwania dysertacji, linki do badań, dokumenty archiwalne Zakonu Różokrzyża, AMORC, oraz wytyczne dotyczące składania prac. Termin nadsyłania prac do Rose+Croix Journal upływa 15 maja, by móc je opublikować w następnym roku; jednak autorzy są zachęcani do przesyłania swoich prac do procesu peer-review, gdy tylko będą gotowe. Zarówno członkowie Różokrzyża jak i osoby nie będące członkami są zaproszone do składania prac do rozpatrzenia.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu wolontariuszy pracujących nad Rose+Croix Journal, daj nam znać pisząc na adres [email protected]. Wszystkie dziedziny i poziomy wiedzy są mile widziane.

Jeszcze raz dziękuję za lekturę Dziennika Rose+Croix - zapraszamy!

Z poważaniem,

 Mazzucco IMP Signature plain.jpg

Claudio Mazzucco
Redaktor Wykonawczy