Rola oddechu

O ile ważne są nasze myśli i intencje, to niemniej ważne jest dobre samopoczucie i zdrowie. Zwróćmy naszą uwagę na zdrowie i czynniki warunkujące jego dobry stan w aspekcie fizycznym. Czynniki te to przede wszystkim oddech i pokarm.

Ten, kto panuje nad nurtem swego oddechu, ten panuje nad nurtem swoich myśli”

Napisał Lanza del Vasto, poeta i mistyk francuski XX wieku.

Zatrzymajmy się przy oddechu. Oddech jest jedyną funkcją cielesną, którą możemy sterować. Możemy oddychać wolno lub szybko. Świadomie lub nieświadomie. Oddychanie świadome nie podlega emocjom, jest doskonałe. Nie oddychać 5 minut znaczy odejść. Dlatego ilość i jakość powietrza mają determinujące znaczenie dla dobrego zdrowia. Zwłaszcza w dobie powszechnego stężenia skażeń i dymów.

„Poznaj samego siebie” – poznaj swój najkorzystniejszy rytm oddechowy, poszerzaj go, ale bez duszenia się. Przechodząc przez nos, powietrze wywiera działanie trące na błony śluzowe, wytwarzając wokół strefy magnetyczne. Oddychanie przez usta różni się od oddychania przez nos. W nosie znajdują się punkty odpowiadające wszystkim organom ciała. Uciskanie tych stref pozwala wzmocnić dany organ, a także ma działanie wspomagające w stanach chorobowych.

Podsumowując, oddychajmy świadomie.